Get Adobe Flash player

Turistika a tradiční řemesla

Turistika v Alžírsku

Turistika v Alžírsku

Alžírsko, země kontrastů na severu Afriky, se rozkládá na rozloze 2 381 741 km2. Má šest tisíc kilometrů společných hranic s Marokem, Tuniskem, Mauritánií, Západní Saharou, Nigerem, Mali a Libyí.

Na severu je jeho 1200 kilometrů dlouhé pobřeží omýváno Středozemním mořem, na jihu zabírá téměř dva miliony čtverečních kilometrů poušť.

Jeho relief tvoří čtyři útvary: pobřežní pohoří Tellu, které přechází do náhorních plošin, jižní horské pásmo, prodloužení marockého Velkého Atlasu a Sahara s jejími horskými masivy.

Středozemní podnebí poskytuje Alžírsku dostatek slunečního svitu po celý rok a zimy jsou zde mírné.

Přírodní trumfy Alžírska vyhovují nesčetným turistickým aktivitám v následujících oblastech:

  • pobřežní turistika,
  • výlety do přírody a do hor,
  • termální turistika,
  • kulturní a sportovní turistika,
  • pouštní turistika,
  • lov a rybolov.
Tourisme Saharien1Tourisme ClimatiqueTourisme Balneaire

Číst dál...

Turistický zápisník

TAMANRASSET: SVÁTEK JARA (TAFSIT)
Každé jaro k svému jaruTafsit1Koncem dubna slaví Tamanrasset jaro (Tafsit) v původním ahagarském duchu. Tento svátek vítání jara trvá tři dny.

První den vítá Tamanrasset své hosty folklorním průvodem na velbloudí závodiště. Sportovní týmy různých sportovních disciplín a stádo velbloudů nabízejí na uvítanou působivé představení za doprovodu zpěvu přerušovaného zvuky čestných soubojů. Vedle závodiště vyrostou stany, kde místní spolky a družstva nabízejí řemeslné výrobky: vyšívané práce, košíky, zemědělské a jiné produkty.

Druhý den na témže místě probíhají velbloudí závody a soutěž o nejlepšího velbloudáře.
K svátku patří večerní představení se zpěvy a tanci skupin místních umělců, které končí až na úsvitu.

Číst dál...

Národní parky

Alžírsko je jednou z nejkrásnějších zemí světa, kde se snoubí moře s pevninou a příroda s dějinami.

Národní parky byly zřízeny za účelem zachování reprezentativních vzorků přepestré přírody, lesů, rostlin a živočichů, jež představují jedinečnost Alžírska.

Umožňují nacházet a vyhledávat co nejlepší rovnováhu mezi člověkem a přírodou. Tyto oblasti patří k nejvzácnějšímu dědictví odkázanému dnešnímu člověku a budoucím generacím.

Národní parky dnes vznikají na základě nařízení. Chrání tak impozantní rozmanitou a vzácnou flóru, mnoho savců a nepřebrně druhů ptáků v sousedství výjimečně krásných skalních útvarů, historických sídel, zřícenin a skalních kreseb. Každý park má svůj specifický charakter.

Číst dál...