Oficialní návštěva Prahy

panem El Hachemi DJAABOUB,

alžírským ministrem obchodu

          

Na pozvání českého ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Tošovského došlo ve dnech 3. – 6. listopadu k oficiální návštěvě Prahy alžírský ministrem obchodu El Hachemi DJAABOUB, který vedl ministerskou a podnikatelskou delegaci.

Tato návštěva se uskutečnila v rámci snah o posílení ekonomických vazeb mezi Alžírskem a Českou republikou a navázání vzájemně prospěšného partnerství mezi podniky obou zemí.

Kromě oficiálních rozhovorů se svým českým protějškem a se zástupci Poslanecké sněmovny (Výborem pro hospodářské záležitosti) a zástupci Ministerstva zahraničních věcí ministr Djaaboub rovněž navštívil závod SKODA Auto v Mladé Boleslavi a závod AVIA, který se specializuje na výrobu a montáž nákladních automobilů a autobusů.

Kromě setkání delegací, kterému předsedali oba ministři, se ministr obchodu společně s českým náměstkem ministra průmyslu a obchodu Milanem HOVORKOU, zúčastnil zasedání u kulatého stolu s ekonomickými subjekty obou zemí. V této souvislosti vyzval k vytvoření trvalého partnerství mezi oběma zeměmi v oblasti průmyslové výroby léčivých přípravků, zařízení, asanaci vody, automobilového průmyslu, a zemědělsko-potravinářského průmyslu, zejména v oblasti mléčné produkce.

Během této návštěvy došlo mezi předsedou Alžírské obchodní a průmyslové komory a jeho českým protějškem k podpisu Dohody o spolupráci, která ustanovuje Obchodní radu.

Na konci svého pobytu se pan ministr Djaaboub a jím vedená delegace zúčastnili recepce pořádané velvyslancem Alžírska v hotelu Hilton 5. listopadu v Praze. Recepce se konala u příležitosti oslav alžírského státního svátku.